PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107697}

Powrót

Vozvrashchenie
7,9 33 008
ocen
7,9 10 1 33008
8,3 19
ocen krytyków
Powrót
powrót do forum filmu Powrót

W filmie jest wiele scen ktore przechodza do kanonu. W tym filmie pelno jest odwolan do
amerykanskiej popkultury, zjadliwa satyra majaca momentami zbyt ostry wydzwiek , walka o wladze, kulisy polityki w koncu niewygodne pytania; co naprawde wydrazylo sie 11 wrzesnia? czym jest przemijanie tak naprawde, rezyser nie daje latwych odpowiedzi zdarza mu sie je tylko sugerowac to widz ma byc zmuszony do przemyslen. Ivan ginie ale sie nie poddaje i wciaz ucieka.
Polecam wszystkim kinomaniakom, wybitna pozycja z serii;MUST SEE;

ocenił(a) film na 7
m_dub

Słaboo; ) Postaraj sie bardziej na następny raz :D

ocenił(a) film na 7
m_dub

Jaki związek z 11 września ty widzisz?

ocenił(a) film na 9
VeBFan

Jak to jaki? Gość ma przecieki i wie, czego inni nie wiedzą. Polecam go czytać uważnie!

ocenił(a) film na 7
m_dub

:-) fajne

ocenił(a) film na 9
m_dub

Bzdura. W filmie przede wszystkim pełno jest nawiązań biblijnych i mitologicznych (rites de passages, drabina Jakubowa, ostatnia wieczerza, wielki tydzień itp). Ponadto wiele nawiązań do obrazów. Film przy tym ma symetryczną fabułę.... Pozostawiam do refleksji.

ocenił(a) film na 9
m_dub

Poza tym reżyser zdradza, że została usunięta scena, gdzie widać więzienny tatuaż ojca...zburzyło by to oczywiście sens powiązań bliblijnych i mitologicznych, ale odpowiada nam na pytanie: skąd się wziął ojciec? Film ma wiele zaczętych ścieżek, które musimy poprowadzić sobie dalej sami ;>
Już się nie będę rozpisywać ;__;

ceralitle

a mnie pierwsze co przyszło do głowy po filmie, to to, że człowiek przemocą niczego nie zdziała i nie wzbudzi szacunku, jedynie strach. Smutny film.

Ale oglądając sam film nadal nie wiemy skąd się wziął ojciec, reżyser mógł sobie coś tam powiedzieć, ale jeżeli nie skleił tego to po ptokach. Jeżeli ojciec był przez ten czas w więzieniu to skąd by miał tyle pieniędzy...

Też mnie zastanawia jak zareagowała matka na powrót chłopców bez ojca, co oni powiedzieli...

Ach! właśnie! i co było w tej skrzyni? co schował do łódki? tego też nie wiem

m_dub

"Ivan ginie ale sie nie poddaje i wciaz ucieka." Popłakałem się ze śmiechu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones