PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107697}

Powrót

Vozvrashchenie
7,9 33 008
ocen
7,9 10 1 33008
8,3 19
ocen krytyków
Powrót
powrót do forum filmu Powrót

Znakomity film. Prawdziwa rewelacja. To film wielowymiarowy, ale przede wszystkim mówi dotykaniu tajemnicy, poszukiwaniu jej. Nastrojowe zdjecia i subtelna muzylka tworza mistyczny klimat, kóry kojarzy mi się z Piknikiem pod Wiszącą Skałą Weira. Sa tu pytania, ale nie znajdujemy na nie odpowiedzi.. To co jest nam dostepne to obcowanie z tajemnica podczas seansu... Film jest raczej blizszy Kieslowskiemu niz Tarkowskiemu.
Zwiagincew pokazął w swoim filmie geniusz, stworzył na ekarnie świat, który nas wciąga i i którego nie mozemy juz zapomnieć, gdy raz tam bylismy. Potęga tajemnicy w kinie juz dawno niebyła tak sugestywna jak w Powrocie Zwiagincewa. Ocena: 10/10!

fidelio

Rzeczywiscie kojarzy Ci sie bardziej z Kieslowskim? Z konkretnymi tytulami czy ogólnie z mistycyzmem jaki staral sie zawrzec w swoich flmach?

ocenił(a) film na 7
Klitajmestra

Raczej kojarzy mi sie z mistycyzmem ogólnie jaki d, a film wciaga w historie bohaterów, która przeciez nie jest przeciez zaawansowna fabularnie.
Tarkowskiego nie znosze. Według mnie tenm człowiek uprawia anty-kino. Oglądając jego filmy, można zniechecic sie do kina w ogóle. Tarkowski jest zimny i w kółko jeszcze te religijne odniesienia i pseudofilozoficzne rozmowy...
Powrót przypomina mi poza Kieślowskim, jeszce atmosfere Pikniku pod Wisząca Skała Weira... W obu filmach jest ona sugestywnie oddana na ekranie.

fidelio

Religijne odniesienia - takie, ze az moga razic, wystepuja bodaj tylko w 'Ofiarowaniu', ktorego zreszta nie lubie. Ale 'Zwierciadlo' jest niezwykle klimatyczne i jest w nim wlasnie i motyw pojawienia sie ojca, i samotnosc matki, i stany hipnotycznej niemalze zadumy wybitnie analogiczne do 'Powrotu' - mam na mysli postacie matki i babki chlopcow. Ojciec wedrujacy bez wyjawionego celu bardzo mi sie kojarzy z glownym bohaterem filmu 'Stalker' Tarkowskiego oprowadzajacego po strefie zakazanej ku glebszemu zrozumieniu i poznaniu. I rowniez ten cel zostaje niejako osiagniety w 'Powrocie'. Chlopcy dowiaduja sie rzeczy cennych w tej podrozy donikad = podrozy ku sobie. W "Pikniku' tez oczywiscie mamy hipnotyczny trans i motyw poszukiwania. Jesli Kieslowskiego cokolwiek to chyba tylko moglabym wskazac na Podwojne zycie Weroniki. Dla mnie jednak najzywsze skojarzenia sa z dwoma ww. tytulami Tarkowskiego - nie wiem, czy akurat te filmy miales okazje zobaczyc...

ocenił(a) film na 10
fidelio

"Tarkowskiego nie znosze. Według mnie tenm człowiek uprawia anty-kino. Oglądając jego filmy, można zniechecic sie do kina w ogóle. Tarkowski jest zimny i w kółko jeszcze te religijne odniesienia i pseudofilozoficzne rozmowy..." - fidelio9.
Z tego co widzę, film "Powrót" należy do Twoich ulubionych...: nie razi Cię religijne odniesienie, które - przynajmniej dla mnie - oddaje sens całego filmu? ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones