PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107697}

Powrót

Vozvrashchenie
7,9 33 008
ocen
7,9 10 1 33008
8,3 19
ocen krytyków
Powrót
powrót do forum filmu Powrót

Ale historia nudna jak flaki z olejem, co z tego, ze aktorstwo dobre i nie robiony pod publiczke, jak fabula nieciekawa.

camar

he, w takim razie radzę odznaczyć w Twojej zakładce "Chcę obejrzeć" film Dersu Uzała, zanudzisz się na śmierć :)

użytkownik usunięty
camar

nie tyle film nudny co banalnie prosty

użytkownik usunięty

Dlaczego banalnie prosty?

użytkownik usunięty

w ogóle prosta historia wymyślona chyba w 5 minut, nawet ciekawa ale większej rewelacji nie ma

użytkownik usunięty

przekonywujący argument

użytkownik usunięty

zaiste

użytkownik usunięty

prosty? to ja zadam pytanie, wg Was, o czym jest ten film?

użytkownik usunięty

Oczywiście że powrót to nic innego jak prosta historia o ojcu i dwóch synach którzy pojechali na ryby, przekaz film też myślę że jest dla każdego wręcz oczywisty.

ocenił(a) film na 10

Dla odmiany, widzisz, tutaj ja z Tobą się nie zgodzę :)
W innym wątku ktoś dość dokładnie opisał symbolikę tego filmu:
http://www.filmweb.pl/film/Powr%C3%B3t-2003-107697/discussion/Wieka+tajemnica,17 23474

użytkownik usunięty
obibok1

przecież to jest takie na siłę doszukiwanie ukrytej głębi i symboliki a tak na prawdę jest prosta historyjka z przesłanką na końcu i nic więcej. Gdyby tak w każdy film się zagłębiacie to nawet w produkcjach z Seagalem można byłoby znaleźć coś więcej.

ocenił(a) film na 10

To po co, wg Ciebie, są na przykład wyraźnie zaznaczone są dni tygodnia? Tak po prostu?

użytkownik usunięty
obibok1

co ma piernik do wiatraka?

ocenił(a) film na 10

Zupełnie nie rozumiem Twojej argumentacji. W przypadku Memento żądasz ode mnie merytoryki - względem tego, co sam piszesz tutaj, to czysta hipokryzja z Twojej strony, przykro mi. I widzę, że ponownie się nie dogadamy. Zbyt płytko sięgasz.

użytkownik usunięty
obibok1

moja argumentacja jest prosta i jak najbardziej merytoryczna, teraz zadałem proste pytanie co mają wspólnego dni tygodnia z tym filmem bo wyraźnie tego nie czaję?

ocenił(a) film na 10

A znasz Biblię choć trochę? Mówi Ci coś Wielki Piątek, chociażby? Albo co się stało w Niedzielę Palmową?

ocenił(a) film na 6
obibok1

obibok1, dzięki za twoje wpisy. Z tego, co tu czytam, sporo przeminąłem. A w filmie rzeczywiście sporo przemilczano. Całkowicie zdumiewające zakończenie - spodziewałem się, że ojciec wejdzie na wieżę, syn popełni samobójstwo, a film zakończy się wyrzutami i płaczem ojca, który zaczyna wspominać, co stracił. Symboliki jest sporo, choć było trochę scen, które mi się nie podobały. Ale to już osobne wypracowanie :p

ocenił(a) film na 10

Wybacz ale jeśli "Powrót" jest dla Ciebie prostą historią, i jedyne co potrafiłeś wywnioskować z filmu, to to co zobaczyłeś i co zostało pokazane na ekranie czyli powrót ojca do dzieci nie wiadomo skąd i po co, masę pytań bez odpowiedzi .. a mimo to film oceniasz bardzo wysoko bo 8/10, to jak na prostą historię dla Ciebie bez żadnej głębi wymyśloną w 5 min! to coś tu jest nie halo, i nie bardzo rozumiem Twoje stanowisko i Twoją ocenę? Ten film wręcz kipi symbolami i nie tylko religijnymi, których wcale nie szuka się na siłę.. tylko ukazanie ich w filmie powoduje, że staramy się je odszukać po to żeby ten film zrozumieć. Interpretacji jest wiele- ja mam swoją ale wiele skupia się w okół obrazu Mantegny i nie powiesz mi chyba, że jest to szukanie na siłę bo to jest czarno na białym motyw z filmu. Jak napisał obibok traktowanie tego filmu jako prostej bezsensownej historyjki to czysta płycizna oglądającego. A tak w ogóle to czym ma być film jak nie interpretacją? I powiedz mi jaką wartość ma w ogóle film, w który po obejrzeniu nie mam ochoty się zagłębić ani nic przemyśleć? Żadną. Każdy dramat wymaga interpretacji, taki już urok tego gatunku. A "Powrót" budzi przy tym niesamowite emocje. Ja cenię filmy które wymagają trochę więcej "wczucia" niż obejrzenie bez żadnych emocji. Interpretacji jest wiele, ja mam swoją, która myślę że się broni (gdzieś w innym wątku ją przedstawiłam), ale prawda jest taka że ile oglądających tyle interpretacji. Ale osób które nie dostrzegły w tym filmie nic oprócz "prostej historyjki" nie rozumiem kompletnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones